Tule mukaan Roosa nauha -reippailuun Lappeenrantaan
Lappeenrannassa Roosa nauha -reippaillaan torstaina 24.9.2026 klo 17 alkaen. Ilmoittaudu mukaan!
Roosa nauha -reippailu 24.9.2026 klo 17
Jo perinteeksi muodostunut LC Weerojen Roosa nauha -reippailu toteutuu jälleen! Ilmoittautumiskanavat ovat auki, tietoa niistä alempana.
Osallistumismaksuilla tuetaan syöpään sairastuneita ja heidän läheisiään Saimaan Syöpäyhdistyksen kautta.
Uutta tänä vuonna: reippailuilta on nyt torstai ja reippailun lähtö- ja päätepiste Lappeenrannan linnoituksessa.
Ohjelma (musiikkia, esittelypisteitä, alkulämmittely) alkaa klo 17. Reippailun yhteislähtö tapahtuu klo 17.30. Kävelyreitin pituus on n. 4 km ja se kulkee Lappeenrannan keskustan ja sataman alueella.
Reippailuillan osallistumismaksuun sisältyvät ohjattu alkulämmittely ja livemusiikkia, pientä välipalaa ja loppuverryttely sekä Roosa nauha -heijastin, jonka voi noutaa reippailupäivänä Saimaan Syöpäyhdistyksen esittelypisteeltä Vihreässä makasiinissa (kahvila Majurskaa vastapäätä).
Tapahtuman pääjärjestäjä on LC Weerat ja mukana on Saimaan Syöpäyhdistyksen lisäksi monia paikallisia yhteistyökumppaneita.
Ilmoittautuminen ja osallistumismaksu 20 € hoituvat ennakkoon Saimaan Syöpäyhdistyksen verkkokaupasta. Ennakkomyynti päättyy 24.9. klo 14. Paikan päällä ilmoittautuessa osallistumismaksu on 25 €. Myös yhdistyksen toimistolla voi käydä ilmoittautumassa, osoite: Kauppakatu 40 D, 53100 Lappeenranta, puh. 05 451 3770.
Lisätietoa tapahtumasta LC Weerojen sivulla https://www.lcweera.fi/uutiset/weerojen-roosa-nauha-reippailu-2026/